YAZILIM GELİŞTİRME

İzmir yazılım geliştirme ile teknolojiden geri kalmayın. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yazılım sistemleri ; sağlık bilgi sistemlerinden bankacılığa, otomotiv sektöründen şirket yönetimlerine, iletişim sistemlerinden hava taşımacılığına, deniz ve kara taşımacılığından sektörel gelişmelere kadar hemen hemen her sektör ve hizmet kolunda kullanılan bilgisayar sistemlerinin en önemli ve en kritik temel unsurlarını oluşturmaktadır. Yazılım geliştirme bilgisayar veya buna benzer sistemlerin ve elektronik araçların ihtiyaçlarımıza uygun şekilde hizmet vermelerini sağlamasına yarayan bir işlemdir.

İzmir yazılım geliştirme ; yazılım sistemlerinizin yazılım mühendisleri tarafından geliştirilmesine, geliştirilmiş tasarımlarla ile de yepyeni bir ürün haline getirilmesini sağlamaktadır.

Bilgisayar sistemleri hayatımızın her alanında çok önemli bir yer kapladığından ve olacak herhangi bir aksaklıkta büyük sorunlar çıkarabileceğinden bu sistemlerin yazılım geliştirmesini sağlamak oldukça disiplinli bir çalışma ve hassasiyet gerektirmektedir. Her işte olduğu gibi yazılım geliştirmenin de belirli bir kural ve prensipleri vardır. Bu kurallar iyi bir yazılım geliştirmenin oluşumunda bulunması gereken ve evrensel olan belli başlı kurallardır.

Yazılım geliştirme iyi bir analiz, doğru kullanılacak bir kaynak ve doğru çalışma prensipleriyle ancak başarıya ulaşabilir. Bu sürece Yazılım Geliştirme Süreci denilmektedir. Evrensel olarak Software Development Process olarak adlandırılmaktadır.

Yazılım geliştirme sürecini hayallerinizle başlayan ve finalde uygulamalar ile biten zaman arasındaki süreç olarak ta değerlendirebilirsiniz. Yazılım geliştirme sürecini oluşturan basamaklar şu şekilde oluşmaktadır.

 • Analiz Çözümleme
 • Tasarım Yazılım
 • Gerçekleştirme
 • Test Bakım

Bu sürecin verimli ve etkili olabilmesi için yazılım geliştirme modellerinin etkisi sanılandan çok daha büyüktür. Çünkü bu modeller içinden firma için uygun olanının değil proje için uygun olanının belirlenmesi gerekmektedir. Her farklı model yeni bir proje ile yaratılmaktadır.

Yazılım geliştirme evrensel süreç modellerini ve adlarını başlıklar altında toplayacak olursak ;

 • Kodla ve düzelt ( Code and fix )
 • Çağlayan modeli ( Waterfall Model )
 • V Modeli ( V-shaped Model )
 • Evrimsel Geliştirme ( Evolutionary Development )
 • Prototipleme ( Prototyping )
 • Spiral Model Formal Sistem Geliştirme ( Formal System Development )
 • Yeniden Kullanıma Yönelik Geliştirme ( Re-Use Based Development )
 • Artımlı Geliştirme ( Incremental Development )
 • Birleşik Süreç ( Unified Process )
 • Uç Programlama ( Extreme Programming )

Bu yazılım geliştirme sürecinin ve uygulanan programın başarılı olabilmesi için yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm süreç elemanlarının eksiksiz ve tam olarak yerine getirilmesi lazımdır. Çünkü yazılım geliştirme kontrolümüz altında olursa çok önemli bir güçtür ve hayal etmemizden başlayan ve final sürecine kadar süren bu gücü kontrol etmemiz ve bu kontrolü elimizde tutmamız gerekmektedir.

İzmir yazılım geliştirme ekibi olarak sizlere ve firmanıza yazılım geliştirme ve süreçleri hakkında danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Hayallerinizle başlayan bu süreçte, tam olarak ve doğru şekilde program yaparak ilerlemek gerekmektedir. Bu nedenle firma olarak, yazılım geliştirme konusunda da çok özenle ve hassasiyetle sıkı uygulanan programlarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet verip yüzde yüz müşteri memnuniyeti ve başarı oranımızla sektörde saygın ve lider durumdaki yerimizi korumaktayız.