AFİŞ TASARIMI

İzmir Afiş Tasarım; bilgilendirme, duyurma, bilinçlendirme, ilan gibi içeriklerinin olması dışında satış veya kar amaçlı olarak ta kullanılan bir grafik tasarım ürünüdür.

İç mekân afişleri ve dış mekân afişleri olarak afiş uygulamalarını ayırabiliriz. Afiş tasarımlarının konusu reklam, kültürel veya sosyal içerikli olabilir.

En çok tercih edilen afiş tasarımı ise reklam amaçlı afişlerdir.

İzmir Afiş Tasarım konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Özellikle reklam amaçlı afişlerin oldukça çarpıcı ve afişe bakan kişiyi 5-7 saniye içerisinde etkileyecek ve akılda kalacak bir tasarıma sahip olması gerekmektedir.

Bu kadar sıra sürede insan veya kitlelerin aklında kalmak için yapılacak afiş uygulamalarında titizlikle çalışmak ve etkili bir çözüm yolu üretmek İzmir Afiş Tasarım için oldukça dikkate alınacak bir konudur.

Firmanızın Afiş Tasarımı ile ulaşmak istediği hedefi belirlemek, insanların bu afişleri gördüğünde ne düşünmeleri ve ne hissetmeleri gerektiğini tespit ettikten sonra grafikerlerimiz yaratıcı fikirler ile en etkili tasarımı hazırlamak için harekete geçerler.

Hazırlanacak olan afiş kesinlikle profesyoneller tarafından hazırlanması gerekmektedir. Çünkü amatörce hazırlanan afişler ve detaylardaki bozukluklar verilecek tüm mesaj, düşünce veya işin bozulmasına olumsuz düşüncelerin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Hangi sektörde yer alan bir firma olmanızın çok büyük önemi yoktur, önemli olan sizin hitap ettiğiniz kitleyi etkilemenizin dışında da sizi tanımayan firma ve kişilerin de dikkatini çekmeniz sizin için çok büyük bir adım olacaktır.

Afiş Tasarımı konusunda akılda kalacak etkili tasarımlarımızla firmanızı bir adım daha öne çıkarabilirsiniz.

Etkili bir afiş tasarımı için yapılması gerekenler;​

Etkili bir afiş tasarımı için öncelikle hedef kitle belirlenmeli, daha sonra etkileyici ve çarpıcı bir tasarım hazırlanmalıdır. Ancak bunlar yapılırken toplumun psikolojik ve sosyolojik yapısı kesinlikle unutulmamalıdır. Karmaşık değil direk mesajı veren anlaşılacak düzeyde bir tasarım olmalıdır.

Ayrıca insanları bilgilendiren ve hemen harekete geçirecek, firmanıza yönlendirecek bir etki yaratmalıdır. Başka afişleri örnek alarak hazırlamak yerine tamamen özgün bir tasarımla hazırlanacak olan afişler daha dikkat çekici olacaktır.

 

           İzmir Afiş Tasarım konusunda uzman tasarım ve grafiker ekibimizle firmanıza ve vermiş olduğunuz hizmetlere göre en uygun afiş tasarımlarını sizlere sunmaktayız.